BAZA DE DATE DIRECTORI/DIRECTORI ADJUNCȚI, ANUL SCOLAR 2019-2020
Scoli cu finantare MENCS
Localitate | Denumire unitate şcolară |
Adâncata | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IOAN BĂNCESCU" ADÂNCATA |
Arbore | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "LUCA ARBURE" ARBORE |
Baia | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE STOLERU" BAIA |
Baia | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 3 BAIA |
Bălăceana | ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂLĂCEANA |
Bălcăuți | ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂLCĂUȚI |
Berchișești | ȘCOALA GIMNAZIALĂ BERCHIȘEȘTI |
Bilca | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GEORGE TOFAN" BILCA |
Bogdănești | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 BOGDĂNEȘTI |
Boroaia | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "VASILE TOMEGEA" BOROAIA |
Bosanci | ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOSANCI |
Botoșana | ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOTOȘANA |
Breaza | ȘCOALA GIMNAZIALĂ BREAZA |
Brodina | ȘCOALA GIMNAZIALĂ BRODINA |
Broșteni | LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAI NANU" BROȘTENI |
Bunești | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ARTUR GOROVEI" BUNEȘTI |
Burla | ȘCOALA GIMNAZIALĂ BURLA |
Cacica | ȘCOALA GIMNAZIALĂ PÂRTEȘTII DE SUS |
Cajvana | LICEUL TEHNOLOGIC CAJVANA |
Cajvana | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR 1 CAJVANA |
Calafindești | ȘCOALA GIMNAZIALĂ CALAFINDEȘTI |
Câmpulung Moldovenesc | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GEORGE VOEVIDCA" CÂMPULUNG MOLDOVENESC |
Câmpulung Moldovenesc | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "BOGDAN VODĂ" CÂMPULUNG MOLDOVENESC |
Câmpulung Moldovenesc | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "TEODOR V ȘTEFANELLI" CÂMPULUNG MOLDOVENESC |
Câmpulung Moldovenesc | COLEGIUL NAȚIONAL "DRAGOȘ VODĂ" CÂMPULUNG MOLDOVENESC |
Câmpulung Moldovenesc | COLEGIUL SILVIC "BUCOVINA" CÂMPULUNG MOLDOVENESC |
Câmpulung Moldovenesc | LICEUL TEHNOLOGIC NR 1 CÂMPULUNG MOLDOVENESC |
Câmpulung Moldovenesc | ȘCOALA PROFESIONALĂ SPECIALĂ CÂMPULUNG MOLDOVENESC |
Câmpulung Moldovenesc | CLUBUL COPIILOR CÂMPULUNG MOLDOVENESC |
Capu Câmpului | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION BARBIR" CAPU CÂMPULUI |
Cârlibaba | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ȘTEFAN CEL MARE" CÂRLIBABA |
Ciocănești | ȘCOALA GIMNAZIALĂ CIOCĂNEȘTI |
Ciprian Porumbescu | ȘCOALA GIMNAZIALĂ CIPRIAN PORUMBESCU |
Comănești | ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”VORNICU SIMION TĂUTU” COMĂNEȘTI |
Cornu Luncii | ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORNU LUNCII |
Cornu Luncii | ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂIȘEȘTI |
Coșna | ȘCOALA GIMNAZIALĂ COȘNA |
Crucea | ȘCOALA GIMNAZIALĂ CRUCEA |
Dărmănești | ȘCOALA GIMNAZIALĂ MĂRIȚEI |
Dolhasca | LICEUL TEHNOLOGIC "OLTEA DOAMNA" DOLHASCA |
Dolhasca | ȘCOALA GIMNAZIALĂ BUDENI |
Dolhasca | ȘCOALA GIMNAZIALĂ GULIA |
Dolhasca | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PETRU RARES" PROBOTA |
Dolhești | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "HATMANUL ȘENDREA" DOLHEȘTII MARI |
Dorna Candrenilor | LICEUL TEHNOLOGIC DORNA CANDRENILOR |
Dorna Arini | ȘCOALA GIMNAZIALĂ DORNA ARINI |
Dornești | ȘCOALA GIMNAZIALĂ DORNEȘTI |
Drăgoiești | ȘCOALA GIMNAZIALĂ DRĂGOIEȘTI |
Drăgușeni | ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”LUCA GAVRIL” DRĂGUȘENI |
Dumbrăveni | LICEUL TEHNOLOGIC ”MIHAI EMINESCU” DUMBRĂVENI |
Dumbrăveni | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ”DUMBRAVA MINUNATĂ” DUMBRĂVENI |
Fălticeni | GRĂDINIȚA SPECIALĂ FĂLTICENI |
Fălticeni | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "VOINICELUL" FĂLTICENI |
Fălticeni | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "PINOCCHIO" FĂLTICENI |
Fălticeni | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ALEXANDRU IOAN CUZA" FĂLTICENI |
Fălticeni | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION IRIMESCU" FĂLTICENI |
Fălticeni | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAIL SADOVEANU" FĂLTICENI |
Fălticeni | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IOAN CIUREA" FĂLTICENI |
Fălticeni | COLEGIUL NAȚIONAL "NICU GANE" FĂLTICENI |
Fălticeni | COLEGIUL ”VASILE LOVINESCU” FĂLTICENI |
Fălticeni | COLEGIUL TEHNIC "MIHAI BĂCESCU" FĂLTICENI |
Fălticeni | CLUBUL COPIILOR FĂLTICENI |
Fântâna Mare | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION MUCELEANU" FÂNTÂNA MARE |
Fântânele | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAI EMINESCU" BĂNEȘTI |
Forăști | ȘCOALA GIMNAZIALĂ ONICENI |
Frasin | ȘCOALA GIMNAZIALĂ FRASIN |
Frasin | ȘCOALA GIMNAZIALĂ BUCȘOAIA |
Frătăuții Noi | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IRACLIE PORUMBESCU" FRĂTĂUȚII NOI |
Frătăuții Vechi | ȘCOALA GIMNAZIALĂ FRĂTĂUȚII VECHI |
Frătăuții Vechi | ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION PINTILIE” MĂNEUȚI |
Frumosu | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION ȘUHANE" FRUMOSU |
Fundu Moldovei | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE GUSTI" FUNDU MOLDOVEI |
Gălănești | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "SAMSON BODNARESCU" GĂLĂNEȘTI |
Grămești | ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”PAHOMIE C. VASILIU” GRĂMEȘTI |
Grănicești | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAIL SADOVEANU" GRĂNICEȘTI |
Gura Humorului | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "LUMEA COPILĂRIEI" GURA HUMORULUI |
Gura Humorului | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "CĂSUȚA PITICILOR" GURA HUMORULUI |
Gura Humorului | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 GURA HUMORULUI |
Gura Humorului | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PETRU COMARNESCU" GURA HUMORULUI |
Gura Humorului | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "TEODOR BALAN" GURA HUMORULUI |
Gura Humorului | COLEGIUL "ALEXANDRU CEL BUN" GURA HUMORULUI |
Gura Humorului | CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ "SF. ANDREI" GURA HUMORULUI |
Gura Humorului | CLUBUL COPIILOR GURA HUMORULUI |
Gura Humorului | CLUBUL ȘCOLAR SPORTIV GURA HUMORULUI |
Hănțești | ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI HALUNGA” HĂNȚEȘTI |
Hârtop | ȘCOALA GIMNAZIALĂ HÂRTOP |
Horodnic de Jos | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "I G SBIERA" HORODNIC DE JOS |
Horodnic De Sus | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IULIAN VESPER" HORODNIC DE SUS |
Horodniceni | ȘCOALA GIMNAZIALĂ HORODNICENI |
Iacobeni | LICEUL TEHNOLOGIC ”LIVIU SUHAR” IACOBENI |
Iaslovat | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 IASLOVAT |
Iaslovat | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 IASLOVAT |
Ilișești | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "SIMION FLOREA MARIAN" ILIȘEȘTI |
Ipotești | ȘCOALA GIMNAZIALĂ IPOTEȘTI |
Izvoarele Sucevei | ȘCOALA GIMNAZIALĂ IZVOARELE SUCEVEI |
Liteni | LICEUL TEHNOLOGIC "IORGU VÎRNAV LITEANU" LITENI |
Liteni | ȘCOALA GIMNAZIALĂ ROTUNDA |
Mălini | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE LABIȘ" MĂLINI |
Mănăstirea Humorului | ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”KRYSTYNA BOCHENEK” POIANA MICULUI |
Marginea | LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE GHERASIM" MARGINEA |
Marginea | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 MARGINEA |
Marginea | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 3 MARGINEA |
Marginea | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT MARGINEA |
Milișăuți | ȘCOALA GIMNAZIALĂ MILIȘĂUȚI |
Mitocu Dragomirnei | ȘCOALA GIMNAZIALĂ MITOCU DRAGOMIRNEI |
Moara | ȘCOALA GIMNAZIALĂ MOARA NICĂ |
Moldova Sulița | ȘCOALA GIMNAZIALĂ MOLDOVA SULIȚA |
Moldovița | LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE COCEA" MOLDOVIȚA |
Mușenița | ȘCOALA GIMNAZIALĂ BAINEȚ |
Ostra | ȘCOALA GIMNAZIALĂ OSTRA |
Păltinoasa | ȘCOALA GIMNAZIALĂ PĂLTINOASA |
Păltinoasa | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "BOGDAN VODĂ" CAPU CODRULUI |
Panaci | ȘCOALA GIMNAZIALĂ PANACI |
Pârteștii de Jos | LICEUL TEHNOLOGIC "NICANOR MOROȘAN" PÂRTEȘTII DE JOS |
Pătrăuți | ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”CONSTANTIN MORARIU” PĂTRĂUȚI |
Poiana Stampei | ȘCOALA GIMNAZIALĂ POIANA STAMPEI |
Poieni Solca | ȘCOALA GIMNAZIALĂ POIENI SOLCA |
Pojorâta | ȘCOALA GIMNAZIALĂ POJORÂTA |
Preutești | ȘCOALA GIMNAZIALĂ PREUTEȘTI |
Putna | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ȘTEFAN CEL MARE" PUTNA |
Rădășeni | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION LOVINESCU" RĂDĂȘENI |
Rădăuți | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "VOINICELUL" RĂDĂUȚI |
Rădăuți | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "PRICHINDELUL" RĂDĂUȚI |
Rădăuți | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "MICUL PRINȚ" RĂDĂUȚI |
Rădăuți | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GHEORGHE POPADIUC" RĂDĂUȚI |
Rădăuți | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 RĂDĂUȚI |
Rădăuți | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAI EMINESCU" RĂDĂUȚI |
Rădăuți | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "REGINA ELISABETA" RĂDĂUȚI |
Rădăuți | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "BOGDAN VODĂ" RĂDĂUȚI |
Rădăuți | COLEGIUL NAȚIONAL "EUDOXIU HURMUZACHI" RĂDĂUȚI |
Rădăuți | COLEGIUL TEHNIC RĂDĂUȚI |
Rădăuți | COLEGIUL "ANDRONIC MOTRESCU" RĂDĂUȚI |
Rădăuți | ȘCOALA GIMNAZIALĂ SPECIALĂ "SF STELIAN" RĂDĂUȚI |
Rădăuți | CLUBUL COPIILOR RĂDĂUȚI |
Rădăuți | CLUBUL ȘCOLAR SPORTIV RĂDĂUȚI |
Râșca | ȘCOALA GIMNAZIALĂ RÂȘCA |
Sadova | ȘCOALA GIMNAZIALĂ SADOVA |
Salcea | ȘCOALA GIMNAZIALĂ SALCEA |
Salcea | ȘCOALA GIMNAZIALĂ PLOPENI |
Șaru Dornei | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NEAGRA ȘARULUI |
Satu Mare | ȘCOALA GIMNAZIALĂ SATU MARE |
Șcheia | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE PACURARIU" ȘCHEIA |
Șerbăuți | ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘERBĂUȚI |
Siminicea | ȘCOALA GIMNAZIALĂ SIMINICEA |
Siret | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PETRU MUȘAT" SIRET |
Siret | COLEGIUL TEHNIC "LAȚCU VODĂ" SIRET |
Slatina | ȘCOALA GIMNAZIALĂ GĂINEȘTI |
Slatina | ȘCOALA GIMNAZIALĂ HERLA |
Solca | LICEUL TEHNOLOGIC "TOMȘA VODĂ" SOLCA |
Straja | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE ONCIUL" STRAJA |
Stroiești | ȘCOALA GIMNAZIALĂ STROIEȘTI |
Stulpicani | ȘCOALA GIMNAZIALĂ STULPICANI |
Suceava | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "OBCINI" SUCEAVA |
Suceava | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "ȚĂNDĂRICĂ" SUCEAVA |
Suceava | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "GULIVER" SUCEAVA |
Suceava | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "AȘCHIUȚĂ" SUCEAVA |
Suceava | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "PRICHINDEL" SUCEAVA |
Suceava | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "1-2-3" SUCEAVA |
Suceava | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 SUCEAVA |
Suceava | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 3 SUCEAVA |
Suceava | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 4 SUCEAVA |
Suceava | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "JEAN BART" SUCEAVA |
Suceava | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 6 SUCEAVA |
Suceava | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GRIGORE GHICA VOIEVOD" SUCEAVA |
Suceava | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 8 SUCEAVA |
Suceava | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION CREANGĂ" SUCEAVA |
Suceava | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 10 SUCEAVA |
Suceava | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIRON COSTIN" SUCEAVA |
Suceava | COLEGIUL NAȚIONAL "STEFAN CEL MARE" SUCEAVA |
Suceava | COLEGIUL NAȚIONAL "PETRU RAREȘ" SUCEAVA |
Suceava | COLEGIUL NAȚIONAL "MIHAI EMINESCU" SUCEAVA |
Suceava | COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ "SPIRU HARET" SUCEAVA |
Suceava | COLEGIUL DE ARTĂ "CIPRIAN PORUMBESCU" SUCEAVA |
Suceava | LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA |
Suceava | SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX "MITROPOLITUL DOSOFTEI" SUCEAVA |
Suceava | COLEGIUL ECONOMIC "DIMITRIE CANTEMIR" SUCEAVA |
Suceava | COLEGIUL TEHNIC "AL. I. CUZA" SUCEAVA |
Suceava | COLEGIUL TEHNIC "PETRU MUȘAT" SUCEAVA |
Suceava | COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ SUCEAVA |
Suceava | COLEGIUL TEHNIC "SAMUIL ISOPESCU" SUCEAVA |
Suceava | CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ SUCEAVA |
Suceava | ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ SUCEAVA |
Suceava | PALATUL COPIILOR SUCEAVA |
Sucevița | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE VATAMANIUC" SUCEVIȚA |
Todirești | ȘCOALA GIMNAZIALĂ TODIREȘTI |
Udești | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ACADEMICIAN H MIHĂESCU" UDEȘTI |
Ulma | ȘCOALA GIMNAZIALĂ ULMA |
Vadu Moldovei | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 VADU MOLDOVEI |
Valea Moldovei | ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA MOLDOVEI |
Vama | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IORGU G TOMA" VAMA |
Vatra Dornei | GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "CĂSUȚA POVEȘTILOR" VATRA DORNEI |
Vatra Dornei | GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "ALBA CA ZAPADA" VATRA DORNEI |
Vatra Dornei | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 VATRA DORNEI |
Vatra Dornei | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 VATRA DORNEI |
Vatra Dornei | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 4 VATRA DORNEI |
Vatra Dornei | LICEUL TEORETIC "ION LUCA" VATRA DORNEI |
Vatra Dornei | LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE DEAC" VATRA DORNEI |
Vatra Dornei | CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI |
Vatra Dornei | CLUBUL ȘCOLAR SPORTIV VATRA DORNEI |
Vatra Moldoviței | ȘCOALA GIMNAZIALĂ VATRA MOLDOVIȚEI |
Verești | ȘCOALA GIMNAZIALĂ VEREȘTI |
Verești | ȘCOALA GIMNAZIALĂ COROCĂIEȘTI |
Vicovu De Jos | ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IOAN VICOVEANU" VICOVU DE JOS |
Vicovu De Jos | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 VICOVU DE JOS REMEZAU |
Vicovu De Sus | LICEUL TEHNOLOGIC "ION NISTOR" VICOVU DE SUS |
Vicovu De Sus | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 VICOVU DE SUS |
Vicovu De Sus | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 VICOVU DE SUS |
Vicovu De Sus | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 3 VICOVU DE SUS |
Vicovu De Sus | ȘCOALA GIMNAZIALĂ BIVOLARIE |
Vicovu De Sus | LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL BIVOLARIE |
Voitinel | ȘCOALA GIMNAZIALĂ VOITINEL |
Volovăț | ȘCOALA GIMNAZIALĂ VOLOVĂȚ |
Vulturești | ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”CONSTANTIN TOMESCU” PLEȘEȘTI |
Zamostea | ȘCOALA GIMNAZIALĂ ZAMOSTEA |
Zvoriștea | ȘCOALA GIMNAZIALĂ ZVORIȘTEA |
Suceava | CASA CORPULUI DIDACTIC ”GEORGE TOFAN” SUCEAVA |
Suceava | CENTRUL JUDEȚEAN DE RESURSE ȘI ASISTENȚĂ EDUCAȚIONALĂ SUCEAVA |