foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Inspectoratul Școlar Județean Suceava urmărește realizarea politicilor şi programelor de dezvoltare ale învăţământului preuniversitar în profil teritorial, asigurarea cadrului organizatoric şi funcţional favorabil creşterii calităţii serviciilor educative în şcoli, care să permită tinerilor absolvenţi o mai buna orientare într-o economie şi o societate bazată pe cunoaştere.

ISJ Suceava

Rădăcinile educaţiei sunt amare, dar fructul este dulce. Aristotel



BAZA DE DATE DIRECTORI/DIRECTORI ADJUNCȚI, ANUL SCOLAR 2019-2020

Scoli cu finantare MENCS

 

Localitate Denumire unitate şcolară
Adâncata ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IOAN BĂNCESCU" ADÂNCATA
Arbore ȘCOALA GIMNAZIALĂ "LUCA ARBURE" ARBORE
Baia ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE STOLERU" BAIA
Baia ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 3 BAIA
Bălăceana ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂLĂCEANA
Bălcăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂLCĂUȚI
Berchișești ȘCOALA GIMNAZIALĂ BERCHIȘEȘTI
Bilca ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GEORGE TOFAN" BILCA
Bogdănești ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 BOGDĂNEȘTI
Boroaia ȘCOALA GIMNAZIALĂ "VASILE TOMEGEA" BOROAIA
Bosanci ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOSANCI
Botoșana ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOTOȘANA
Breaza ȘCOALA GIMNAZIALĂ BREAZA
Brodina ȘCOALA GIMNAZIALĂ BRODINA
Broșteni LICEUL TEHNOLOGIC "NICOLAI NANU" BROȘTENI
Bunești ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ARTUR GOROVEI" BUNEȘTI
Burla ȘCOALA GIMNAZIALĂ BURLA
Cacica ȘCOALA GIMNAZIALĂ PÂRTEȘTII DE SUS
Cajvana LICEUL TEHNOLOGIC CAJVANA
Cajvana GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR 1 CAJVANA
Calafindești ȘCOALA GIMNAZIALĂ CALAFINDEȘTI
Câmpulung Moldovenesc ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GEORGE VOEVIDCA" CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Câmpulung Moldovenesc ȘCOALA GIMNAZIALĂ "BOGDAN VODĂ" CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Câmpulung Moldovenesc ȘCOALA GIMNAZIALĂ "TEODOR V ȘTEFANELLI" CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Câmpulung Moldovenesc COLEGIUL NAȚIONAL "DRAGOȘ VODĂ" CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Câmpulung Moldovenesc COLEGIUL SILVIC "BUCOVINA" CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Câmpulung Moldovenesc LICEUL TEHNOLOGIC NR 1 CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Câmpulung Moldovenesc ȘCOALA PROFESIONALĂ SPECIALĂ CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Câmpulung Moldovenesc CLUBUL COPIILOR CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Capu Câmpului ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION BARBIR" CAPU CÂMPULUI
Cârlibaba ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ȘTEFAN CEL MARE" CÂRLIBABA
Ciocănești ȘCOALA GIMNAZIALĂ CIOCĂNEȘTI
Ciprian Porumbescu ȘCOALA GIMNAZIALĂ CIPRIAN PORUMBESCU
Comănești ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”VORNICU SIMION TĂUTU” COMĂNEȘTI
Cornu Luncii ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORNU LUNCII
Cornu Luncii ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂIȘEȘTI
Coșna ȘCOALA GIMNAZIALĂ COȘNA
Crucea ȘCOALA GIMNAZIALĂ CRUCEA
Dărmănești ȘCOALA GIMNAZIALĂ MĂRIȚEI
Dolhasca LICEUL TEHNOLOGIC "OLTEA DOAMNA" DOLHASCA
Dolhasca ȘCOALA GIMNAZIALĂ BUDENI
Dolhasca ȘCOALA GIMNAZIALĂ GULIA
Dolhasca ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PETRU RARES" PROBOTA
Dolhești ȘCOALA GIMNAZIALĂ "HATMANUL ȘENDREA" DOLHEȘTII MARI
Dorna Candrenilor LICEUL TEHNOLOGIC DORNA CANDRENILOR
Dorna Arini ȘCOALA GIMNAZIALĂ DORNA ARINI
Dornești ȘCOALA GIMNAZIALĂ DORNEȘTI
Drăgoiești ȘCOALA GIMNAZIALĂ DRĂGOIEȘTI
Drăgușeni ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”LUCA GAVRIL” DRĂGUȘENI
Dumbrăveni LICEUL TEHNOLOGIC ”MIHAI EMINESCU” DUMBRĂVENI
Dumbrăveni GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ”DUMBRAVA MINUNATĂ” DUMBRĂVENI
Fălticeni GRĂDINIȚA SPECIALĂ FĂLTICENI
Fălticeni GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "VOINICELUL" FĂLTICENI
Fălticeni GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "PINOCCHIO" FĂLTICENI
Fălticeni ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ALEXANDRU IOAN CUZA" FĂLTICENI
Fălticeni ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION IRIMESCU" FĂLTICENI
Fălticeni ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAIL SADOVEANU" FĂLTICENI
Fălticeni ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IOAN CIUREA" FĂLTICENI
Fălticeni COLEGIUL NAȚIONAL "NICU GANE" FĂLTICENI
Fălticeni COLEGIUL ”VASILE LOVINESCU” FĂLTICENI
Fălticeni COLEGIUL TEHNIC "MIHAI BĂCESCU" FĂLTICENI
Fălticeni CLUBUL COPIILOR FĂLTICENI
Fântâna Mare ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION MUCELEANU" FÂNTÂNA MARE
Fântânele ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAI EMINESCU" BĂNEȘTI
Forăști ȘCOALA GIMNAZIALĂ ONICENI
Frasin ȘCOALA GIMNAZIALĂ FRASIN
Frasin ȘCOALA GIMNAZIALĂ BUCȘOAIA
Frătăuții Noi ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IRACLIE PORUMBESCU" FRĂTĂUȚII NOI
Frătăuții Vechi ȘCOALA GIMNAZIALĂ FRĂTĂUȚII VECHI
Frătăuții Vechi ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION PINTILIE” MĂNEUȚI
Frumosu ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION ȘUHANE" FRUMOSU
Fundu Moldovei ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE GUSTI" FUNDU MOLDOVEI
Gălănești ȘCOALA GIMNAZIALĂ "SAMSON BODNARESCU" GĂLĂNEȘTI
Grămești ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”PAHOMIE C. VASILIU” GRĂMEȘTI
Grănicești ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAIL SADOVEANU" GRĂNICEȘTI
Gura Humorului GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "LUMEA COPILĂRIEI" GURA HUMORULUI
Gura Humorului GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "CĂSUȚA PITICILOR" GURA HUMORULUI
Gura Humorului ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 GURA HUMORULUI
Gura Humorului ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PETRU COMARNESCU" GURA HUMORULUI
Gura Humorului ȘCOALA GIMNAZIALĂ "TEODOR BALAN" GURA HUMORULUI
Gura Humorului COLEGIUL "ALEXANDRU CEL BUN" GURA HUMORULUI
Gura Humorului CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ "SF. ANDREI" GURA HUMORULUI
Gura Humorului CLUBUL COPIILOR GURA HUMORULUI
Gura Humorului CLUBUL ȘCOLAR SPORTIV GURA HUMORULUI
Hănțești ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI HALUNGA” HĂNȚEȘTI
Hârtop ȘCOALA GIMNAZIALĂ HÂRTOP
Horodnic de Jos ȘCOALA GIMNAZIALĂ "I G SBIERA" HORODNIC DE JOS
Horodnic De Sus ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IULIAN VESPER" HORODNIC DE SUS
Horodniceni ȘCOALA GIMNAZIALĂ HORODNICENI
Iacobeni LICEUL TEHNOLOGIC ”LIVIU SUHAR” IACOBENI
Iaslovat ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 IASLOVAT
Iaslovat ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 IASLOVAT
Ilișești ȘCOALA GIMNAZIALĂ "SIMION FLOREA MARIAN" ILIȘEȘTI
Ipotești ȘCOALA GIMNAZIALĂ IPOTEȘTI
Izvoarele Sucevei ȘCOALA GIMNAZIALĂ IZVOARELE SUCEVEI
Liteni LICEUL TEHNOLOGIC "IORGU VÎRNAV LITEANU" LITENI
Liteni ȘCOALA GIMNAZIALĂ ROTUNDA
Mălini ȘCOALA GIMNAZIALĂ "NICOLAE LABIȘ" MĂLINI
Mănăstirea Humorului ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”KRYSTYNA BOCHENEK” POIANA MICULUI
Marginea LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE GHERASIM" MARGINEA
Marginea ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 MARGINEA
Marginea ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 3 MARGINEA
Marginea GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT MARGINEA
Milișăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ MILIȘĂUȚI
Mitocu Dragomirnei ȘCOALA GIMNAZIALĂ MITOCU DRAGOMIRNEI
Moara ȘCOALA GIMNAZIALĂ MOARA NICĂ
Moldova Sulița ȘCOALA GIMNAZIALĂ MOLDOVA SULIȚA
Moldovița LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE COCEA" MOLDOVIȚA
Mușenița ȘCOALA GIMNAZIALĂ BAINEȚ
Ostra ȘCOALA GIMNAZIALĂ OSTRA
Păltinoasa ȘCOALA GIMNAZIALĂ PĂLTINOASA
Păltinoasa ȘCOALA GIMNAZIALĂ "BOGDAN VODĂ" CAPU CODRULUI
Panaci ȘCOALA GIMNAZIALĂ PANACI
Pârteștii de Jos LICEUL TEHNOLOGIC "NICANOR MOROȘAN" PÂRTEȘTII DE JOS
Pătrăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”CONSTANTIN MORARIU” PĂTRĂUȚI
Poiana Stampei ȘCOALA GIMNAZIALĂ POIANA STAMPEI
Poieni Solca ȘCOALA GIMNAZIALĂ POIENI SOLCA
Pojorâta ȘCOALA GIMNAZIALĂ POJORÂTA
Preutești ȘCOALA GIMNAZIALĂ PREUTEȘTI
Putna ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ȘTEFAN CEL MARE" PUTNA
Rădășeni ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION LOVINESCU" RĂDĂȘENI
Rădăuți GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "VOINICELUL" RĂDĂUȚI
Rădăuți GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "PRICHINDELUL" RĂDĂUȚI
Rădăuți GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "MICUL PRINȚ" RĂDĂUȚI
Rădăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GHEORGHE POPADIUC" RĂDĂUȚI
Rădăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 RĂDĂUȚI
Rădăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAI EMINESCU" RĂDĂUȚI
Rădăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ "REGINA ELISABETA" RĂDĂUȚI
Rădăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ "BOGDAN VODĂ" RĂDĂUȚI
Rădăuți COLEGIUL NAȚIONAL "EUDOXIU HURMUZACHI" RĂDĂUȚI
Rădăuți COLEGIUL TEHNIC RĂDĂUȚI
Rădăuți COLEGIUL "ANDRONIC MOTRESCU" RĂDĂUȚI
Rădăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ SPECIALĂ "SF STELIAN" RĂDĂUȚI
Rădăuți CLUBUL COPIILOR RĂDĂUȚI
Rădăuți CLUBUL ȘCOLAR SPORTIV RĂDĂUȚI
Râșca ȘCOALA GIMNAZIALĂ RÂȘCA
Sadova ȘCOALA GIMNAZIALĂ SADOVA
Salcea ȘCOALA GIMNAZIALĂ SALCEA
Salcea ȘCOALA GIMNAZIALĂ PLOPENI
Șaru Dornei ȘCOALA GIMNAZIALĂ NEAGRA ȘARULUI
Satu Mare ȘCOALA GIMNAZIALĂ SATU MARE
Șcheia ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE PACURARIU" ȘCHEIA
Șerbăuți ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘERBĂUȚI
Siminicea ȘCOALA GIMNAZIALĂ SIMINICEA
Siret ȘCOALA GIMNAZIALĂ "PETRU MUȘAT" SIRET
Siret COLEGIUL TEHNIC "LAȚCU VODĂ" SIRET
Slatina ȘCOALA GIMNAZIALĂ GĂINEȘTI
Slatina ȘCOALA GIMNAZIALĂ HERLA
Solca LICEUL TEHNOLOGIC "TOMȘA VODĂ" SOLCA
Straja ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE ONCIUL" STRAJA
Stroiești ȘCOALA GIMNAZIALĂ STROIEȘTI
Stulpicani ȘCOALA GIMNAZIALĂ STULPICANI
Suceava GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "OBCINI" SUCEAVA
Suceava GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "ȚĂNDĂRICĂ" SUCEAVA
Suceava GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "GULIVER" SUCEAVA
Suceava GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "AȘCHIUȚĂ" SUCEAVA
Suceava GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "PRICHINDEL" SUCEAVA
Suceava GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "1-2-3" SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 3 SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 4 SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ "JEAN BART" SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 6 SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GRIGORE GHICA VOIEVOD" SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 8 SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ION CREANGĂ" SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 10 SUCEAVA
Suceava ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIRON COSTIN" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL NAȚIONAL "STEFAN CEL MARE" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL NAȚIONAL "PETRU RAREȘ" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL NAȚIONAL "MIHAI EMINESCU" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ "SPIRU HARET" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL DE ARTĂ "CIPRIAN PORUMBESCU" SUCEAVA
Suceava LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA
Suceava SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX "MITROPOLITUL DOSOFTEI" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL ECONOMIC "DIMITRIE CANTEMIR" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL TEHNIC "AL. I. CUZA" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL TEHNIC "PETRU MUȘAT" SUCEAVA
Suceava COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ SUCEAVA
Suceava COLEGIUL TEHNIC "SAMUIL ISOPESCU" SUCEAVA
Suceava CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ SUCEAVA
Suceava ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ SUCEAVA
Suceava PALATUL COPIILOR SUCEAVA
Sucevița ȘCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE VATAMANIUC" SUCEVIȚA
Todirești ȘCOALA GIMNAZIALĂ TODIREȘTI
Udești ȘCOALA GIMNAZIALĂ "ACADEMICIAN H MIHĂESCU" UDEȘTI
Ulma ȘCOALA GIMNAZIALĂ ULMA
Vadu Moldovei ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 VADU MOLDOVEI
Valea Moldovei ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA MOLDOVEI
Vama ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IORGU G TOMA"   VAMA
Vatra Dornei GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL "CĂSUȚA POVEȘTILOR" VATRA DORNEI
Vatra Dornei GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT "ALBA CA ZAPADA" VATRA DORNEI
Vatra Dornei ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 VATRA DORNEI
Vatra Dornei ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 VATRA DORNEI
Vatra Dornei ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 4 VATRA DORNEI
Vatra Dornei LICEUL TEORETIC "ION LUCA" VATRA DORNEI
Vatra Dornei LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE DEAC" VATRA DORNEI
Vatra Dornei CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI
Vatra Dornei CLUBUL ȘCOLAR SPORTIV VATRA DORNEI
Vatra Moldoviței ȘCOALA GIMNAZIALĂ VATRA MOLDOVIȚEI
Verești ȘCOALA GIMNAZIALĂ VEREȘTI
Verești ȘCOALA GIMNAZIALĂ COROCĂIEȘTI
Vicovu De Jos ȘCOALA GIMNAZIALĂ "IOAN VICOVEANU" VICOVU DE JOS
Vicovu De Jos ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 VICOVU DE JOS REMEZAU
Vicovu De Sus LICEUL TEHNOLOGIC "ION NISTOR" VICOVU DE SUS
Vicovu De Sus ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 1 VICOVU DE SUS
Vicovu De Sus ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 VICOVU DE SUS
Vicovu De Sus ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 3 VICOVU DE SUS
Vicovu De Sus ȘCOALA GIMNAZIALĂ BIVOLARIE
Vicovu De Sus LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL BIVOLARIE
Voitinel ȘCOALA GIMNAZIALĂ VOITINEL
Volovăț ȘCOALA GIMNAZIALĂ VOLOVĂȚ
Vulturești ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”CONSTANTIN TOMESCU” PLEȘEȘTI
Zamostea ȘCOALA GIMNAZIALĂ ZAMOSTEA
Zvoriștea ȘCOALA GIMNAZIALĂ ZVORIȘTEA
Suceava CASA CORPULUI DIDACTIC ”GEORGE TOFAN” SUCEAVA
Suceava CENTRUL JUDEȚEAN DE RESURSE ȘI ASISTENȚĂ EDUCAȚIONALĂ SUCEAVA

Noutăţi M.E.C.

Din 24 august începe „TeleȘcoala profesorilor”

11 Aug 2020 Ministerul Educației și Cercetării în parteneriat cu Televiziunea Română organizează programul de formare pentru cadrele didactice: „TeleȘcoala profesorilor”. Pe durata a 15 cursuri, cadrele didactice vor avea posibilitatea să parcurgă...

()

11.Aug.2020


60,76%: rata de promovare a concursului național de titularizare - sesiunea 2020 (după soluționarea contestațiilor)

11 Aug 2020 În urma reevaluării lucrărilor contestate la proba scrisă din cadrul concursului național pentru ocuparea posturilor didactice din învățământul preuniversitar, rata de promovare a crescut la 60,76%, cu 2,12% față de cea inițială...

()

11.Aug.2020


Denumirile titlurilor și calificărilor din învățământul superior, reglementate prin Hotărâre a Guvernului

07 Aug 2020 Executivul a adoptat în ședința de astăzi, 7 august 2020, o hotărâre prin intermediul căreia sunt reglementate denumirile titlurilor și calificărilor conferite absolvenților învățământului universitar de licență, înmatriculați în anul I...

()

07.Aug.2020


58,66%: rata de promovare a concursului național de titularizare - sesiunea 2020 (înainte de contestații)

04 Aug 2020 Ministerul Educației și Cercetării a publicat pe site-ul titularizare.edu.ro rezultatele obținute de cadrele didactice care au susținut proba scrisă din cadrul concursului pentru ocuparea posturilor didactice din învățământul...

()

04.Aug.2020


Peste 4.300 de candidați au obținut definitivarea și dreptul de practică în învățământul preuniversitar în sesiunea 2020 (rezultate finale)

03 Aug 2020 Rata finală de promovare a examenului național pentru definitivare în învățământ (sesiunea 2020), după soluționarea contestațiilor, este 72,45% (în creștere cu 3,28%, comparativ cu rezultatele inițiale - 69,17%). Astfel, din totalul de...

()

03.Aug.2020


Comisia Europeană a aprobat noi centre de excelență în învățământul profesional și tehnic

30 Iul 2020 Comisia Europeană a anunțat astăzi, 30 iulie 2020, rezultatele selecției celui de-al doilea apel din cadrul Acțiunii-cheie 3 a Programului Erasmus + , selecție în urma căreia au fost aprobate 5 noi platforme de centre de excelență în...

()

30.Iul.2020


Informare privind proba scrisă din cadrul concursului de ocupare a posturilor/catedrelor didactice vacante/rezervate din învățământul preuniversitar (titularizare), sesiunea 2020

29 Iul 2020 La proba scrisă din cadrul concursului de ocupare a posturilor didactice/catedrelor vacante/rezervate din învăţământul preuniversitar, desfăşurată miercuri, 29 iulie, în 123 de centre, s-au prezentat 27.002 candidaţi (89,67%) din cei...

()

29.Iul.2020


69,17%: rata de promovare a examenului național pentru definitivare în învățământ (sesiunea 2020) - rezultate consemnate înainte de contestații

28 Iul 2020 Ministerul Educației și Cercetării a publicat astăzi, 28 iulie, rezultatele înregistrate de candidații care au susținut proba scrisă din cadrul examenului național pentru definitivare în învățământ, sesiunea 2020. Acest lucru a fost...

()

28.Iul.2020


29 iulie: proba scrisă din cadrul concursului de ocupare a posturilor/catedrelor didactice vacante/rezervate din învățământul preuniversitar (titularizare)

28 Iul 2020 Miercuri, 29 iulie, va avea loc proba scrisă din cadrul concursului național de ocupare a posturilor didactice/catedrelor din unitățile de învățământ preuniversitar, sesiunea 2020. Proba va începe la ora 9:00, în 123 de centre de...

()

28.Iul.2020


Informare privind proba scrisă din cadrul examenului național de definitivare în învățământ, sesiunea 2020

22 Iul 2020 Astăzi, 22 iulie, s-a desfășurat proba scrisă din cadrul examenului național de definitivare în învățământ, sesiunea 2020. Dintre cei 6.776 de candidați cu drept de participare la proba scrisă, au fost prezenți 6.480 de candidați. Din...

()

22.Iul.2020


Language

 sesizari

 t

 

 

 admitere

Secretariatul General al Guvernului

logo sgg

E-mail

Rețele de resurse educaționale deschise (RED)

retele

Proiect finantat Granturile SEE

logo eea grants glow2

 Erasmus

Anticoruptie

Tu poți face lumină

Consultare publică

consultare publica